PsikoVR

SANAL GERÇEKLİK TERAPİLERİ HAKKINDA YAYIMLADIĞIMIZ MAKALELERİMİZİ OKUYABİLİRSİNİZ.

MAKALELER

SINAV KAYGISI NEDİR? VR İLE SINAV KAYGISI NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Sınav olduğu düşüncesi size kendinizi sıkışmış ve çaresiz hissettiriyor; sınav esnasında yetersizlik düşünceleri ile kaygılanıyor; sınav öncesi yaptığınız denemelerde gösterdiğiniz performansı sınavda gösteremiyor olabilirsiniz. Bu duygu ve düşüncelerin içerisindeyken sınavlara girmek sizin için oldukça zor bir eylemdir ve genellikle sınavlara girmemenin bir yolunun ararsınız. Eğer bu durumları yaşamınızda deneyimliyor iseniz...

Devamı >

SOSYAL FOBİ NEDİR? VR İLE NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Sanal Gerçeklik gözlüğü ile kaygı uyandıran ortamlara (örneğin kalabalık ortamlar, yemekler, akraba ziyaretleri) uzman psikolog eşliğinde ve kaygı yönetimi becerileri kullanılarak tekrar tekrar maruz kalmak etkili ve kısa süreli iyileştirme yöntemlerindedir.

Devamı >

MERVE YAMAN

KURUCU | VR TERAPISTI | HAVACILIK PSİKOLOĞU

Bilgi Üniversitesi Psikoloji mezunudur. Klinik Psikoloji Doktorasında tez aşamasındadır.
10 yılı aşkın süredir saha tecrübesi olan bir psikoterapisttir. VR Terapi ve geleneksel terapiler ile danışanlarına ve kurumlara hızlı, kalıcı ve etkili hizmet sunmaktadır.

MELİKE BİLİCİ

VR TERAPİSTİ | KLİNİK PSIKOLOG

Departman: Eğitmen Psikolog Üsküdar Üniversitesi Psikoloji mezunudur. Klinik Psikoloji Yüksek Lisansına aynı üniversitede tamamlamıştır. Master tezini 'Sanal Gerçelik Terapileri' üzerine yazmıştır. Uzmanlık alanları: Sınav kaygısı, topluluk önünde konuşma korkusu ve fobilerdir.

SENA TARLACI

VR TERAPİSTİ | KLİNİK PSIKOLOG

Departman: Eğitmen Psikolog Kültür Üniversitesi Psikoloji mezunudur. Klinik Psikoloji master programını başarıyla tamamlamıştır. VR ile psikoterapi üzerine yurt dışında sertifika programı da alarak Türkiye'de kaygı bozuklukları ve fobiler üzerine VR Terapi yapmaktadır.

BERK SÖNMEZ

VR TERAPİSTİ | EĞİTMEN

Lisans ve yüksek lisans programlarını Psikoloji üzerine İngiltere'de tamamlamıştır. Maruz Bırakma terapileri üzerine araştırmalar yapmaktadır. VR ile ilgili kurumsal ve bireysel eğitimler vermektedir.